1[Plugin] Server Protection 2.2 Empty [Plugin] Server Protection 2.2 la data de 14/12/2014, 10:06 am

JunckY

JunckY
Fost membru al echipei
Multumiri primite : 15
Mesaje scrise : 120
Data de inscriere : 21/08/2013
Varsta : 22
Locație : Sibiu
Puncte obtinute : 375
100%
Descriere: Ajuta serverul la floodurile client-side existente.(cele publice). Cei care vor fi prinsi vor lua kick.

Cod:
LANSARE:
- AUTOBUYBUG FIX
- CFG FLOOD + FULLUPDATE FLOOD
- RADIO FLOOD BLOCK

1.1
- BLOCARE SCHIMBARE NUME
- ADAUGARE COMANDA DE SCHIMBARE NUME(TRECAND DE BLOCARE DOAR PENTRU ADMINI)
- STERGERE CUSTOM.HPK
- ADAUGARE MESAJ IN CHAT CAND JUCATORUL CARE FOLOSESTE FLOOD IA KICK

1.2
- ADAUGARE CS DEATH EXPLOIT FIX
- ADAUGARE BINDURI CONECTARE(pentru ca unele servere bindeaza aiurea tastele).

2.0beta(nu functiona cum trebuie)
- Blocare HLDS Spam bot (mesajele de la jucatori fara nume)
- Comenzile care picau serverul au fost blocate, nu mai primesti ban/kick de la ele.
- Comenzile de radio din consola au fost bagate si ele in lista de radio flood.
- Bindurile default la cele mai bindate taste.
- Banare IP-urile pentru HLDS Fake Bots(flood extern) - Este beta si s-ar putea sa nu functioneze mereu si cum trebuie

2.1
- Codul a fost rescris in mare parte.
- Adaugate CVAR-uri pentru activare/dezactivare a unor parti care nu va trebuiesc.
- Scoaterea totala a sistemului de blocare a numelui. Acum va puteti schimba numele linistit.
- Adaugare fix la Spec Bug
- Adaugare mesaje tip color pe server cand este gasit: un jucator cu spec bug/ip-ul celor care fac reclama (boti/jucatori falsi).
- Acum server protection isi creaza propriul log in amxmodx/logs cu numele server_protection si puteti vedea ip-urile celor care au incercat sa va floodeze.
- FIXAT HLDS FAKE BOTS ( FLOOD EXTERN ) - testat, baneaza IP-ul timp de 120 de minute.
- In prezent pluginul poate fi pus ORIUNDE in lista de pluginuri (capat/ultimul/mijloc).

2.2
- Adaugare la 4 conectari simultan BAN (am reusit sa fac asta, nu vor mai exista plangeri)
- Scoaterea mesajelor cu continut plugin  creat de JustDoIt si cel de la spawn. Cel de la conectare a ramas

Descarcare:
[url=http://www.girlshare.ro/32900618.3]LINK 1 [/url]

Nume: Server Protection
Versiune: 2.2
Link oficial: Nu l`am postat pe nicaieri acest plugin a fost folosit si este  pentru serverele cs unei firme de hosting

Instalare:

1. Fisierul server_protection.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
2. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma:
server_protection.amxx
Module:
-fakemeta
-hamsandwich

Cvar-uri (se adauga in fisierul amxmodx\configs\amxx.cfg):
Verifica server_protection.cfg din configs.

Comenzi administrative (se tasteaza in consola si trebuie sa fiti administrator):
nu exista

- Pentru orice sugestie puteti posta aici si voi raspunde la fiecare. Vor urma si update-uri care vor ajuta serverul. Sanatate

PS: Am pus si ultima versiune de dproto a lui crock din martie 2013 (este in arhiva).

PS2: Am adaugat si versiunea fara blocarea numelui pentru ca multora nu le-a placut asta [Plugin] Server Protection 2.2 1.

Q:  De ce nu ai pus si .sma ?
A:  Nu l-am pus pentru ca este munca mea.

Atentie: Ca acest plugin sa functioneze la nivelul maxim trebuie dezactivat orice alt plugin de protectie (KROND/FUNCTIONS sau alte antichitati)